6 Mart 2013 Çarşamba

Kore Dizileri

1 yorum
kore dizileri
Özellikle 2000'li yılların başlamasıyla birlikte tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de Güney Kore'ye karşı, özellikle kadınlar tarafından fazlaca bir ilgi oluştu. Artık asya kültürünü öğrenmekle kalmayıp, Güney Kore'deki müzik gruplarını, Kore dizi ve filmlerini takip eden de bir kitle oluştu. Şimdi internette Kore dizileri izlemek isteyip de bu konuda bilgi ve kaynak sıkıntısı çeken arkadaşlara bilmeleri gereken bazı şeyleri (Kore dizileri bedava izleme siteleri, Kore dizileri internetten indirme gibi konuları) burada paylaşacağım.

Kore Dizlerini İnternetten Nasıl İzleyebilirim?

Google'a girip "kore dizileri" yazmak size yeterli gelmiyorsa, sizler için birkaç güvenilir, reklamsız, kaliteli video paylaşımları olan Kore drama izleme sitelerini sıralayacağım. Hemen başlayalım;

 1. http://www.koredizileri.com - Sanırım Kore dizileri izleme siteleri arasında en geniş Türkçe kaynağa sahip site koredizileri.com. Diziler, konu ve kategorilerine göre ayrılıp arşivlenmiş durumda. Yönetmene, oyuncuya göre dahi dizi araması yapmanız mümkün. Dizilerin orjinal adlarını, alternatif adlarını, bölüm sayısını, yayınlandığı kanalı, yayın dönemini, yayın gününü, yapımcısını, yönetmenini ve senaristini de bölüm sayfalarında görme imkanına sahipsiniz.
 2. http://www.asyafanatikleri.com - Diğer, gayet kaliteli Kore Dizileri izleme sitesi. Gayet geniş bir arşivi var. Aynı zamanda Japon, Tayvan ve Hint dizilerini de bünyesinde barındırmakta. Tek kusuru, kullanışsız arayüzü. Sayfa başlığı: "AsyaFanatikleri.com, Asya Dizi İzle , Asian Drama , Kore Dizileri , Japon Dizileri ,Uzak Doğu Dizileri | Online Film İzle Seyret RSS"
 3. http://www.korediziizle.com/ - Basit ve hızlı güncellenen bir website. Dizileri bir kaç farklı video kaynak alternatifiyle birlikte yüklemeleri ise bir avantaj. Ayrıca diğer uzakdoğu dizilerini de bu sitede bulabilirsiniz. Eski Kore dizilerinin de eklendiğini unutmamak lazım. Kolay kullanımlı, güzel bir site.

En İyi Aşk Konulu Kore Dizileri

İnternetten derlediğim en popüler ve iyi romantik Kore dizileri listesi.
 1. Flower Boy Ramen Shop (2011): Jung Il-woo, Lee Chung-ah ve Lee Ki-woo'nun oynadığı bir Kore romantik komedi dizisidir.
 2. The Princess’ Man (2011): Oyuncular: Moon Chae Won, Park Shi Hoo, Song Jong Ho, Hong Soo Hyun, Lee Soon Jae, Kim Young Chul, Lee Min Woo.
 3. Scent of a Woman (2011): Bir kadın, Lee Yeon Jae, yaşamak için kısa bir süresinin kaldığını anlar. Seyahat acentası işini bırakır ve sonuna kadar onunla hayatını yaşamaya karar verir.
 4. You’ve Fallen for me aka Heartstrings (2011): Lee Shin modern müzik bölümünden bir üniversite öğrencisidir.Aynı zamanda "The Stupid." adlı grubun solisti ve gitaristidir. Shin iyi görünümü ve müzik yeteneğiyle tanınır, fakat gerçekte soğuk,müzikle alakaı olmayan herşeyden uzak ve gelecek için hayalleri ve planları olmayan biridir.

Kore Dizlerini İzlemek İçin Yabancı Siteler

 1. www.dramacrazy.net/
 2. www.viki.com/korean-drama
 3. www.dramafever.com
 4. www.dramastyle.com
 5. www.gooddrama.net
 6. azdrama.net/korean-drama/

Yazar:

1 yorum:

 1. Güzel bir paylaşım olmus. Ben kore dizilerini korediziizle.com sitesinden izliyorum. En çok lee min ho dizilerini seviyorum.

  YanıtlaSil